6 modelů Škoda včetně Superbu a Kodiaqu musí neprodleně na výměnu airbagu řidiče


U 3.367 vozů Škoda z výrobního období leden až srpen 2018 se mohlo stát, že byly namontovány vadné airbagy řidiče. V případě aktivace u nich hrozí riziko nedostatečně rychlého nafouknutí.

Svolávací akce s kódem 69Y9 se týká modelů Fabia, Karoq, Kodiaq, Octavia, Rapid a Superb. Při nehodě s odpálením čelního airbagu na straně řidiče nemusí být zajištěna dostatečná ochrana. Z bezpečnostních důvodů je proto nutné u vozidel vyměnit airbag volantu.

„Opatření je samozřejmě provedeno bezplatně a trvá přibližně půl hodiny,“ potvrdil tiskový mluvčí Škoda-Auto Zbyněk Straškraba webu Svolávačky.cz, který o akci informoval jako první. „Vozidlo je možné až do provedení opravy dále používat. V každém případě by měl být neprodleně dohodnut termín návštěvy servisu,“ dodává.Zákazník by podle něj měl být písemně vyzván dealerem k návštěvě servisu. Pokud si chcete ihned ověřit, zda se svolávací akce týká vašeho vozu zadejte VIN kód vozidla na stránce https://recall.skoda-auto.com/260/cs-cz.

-rb-


Kam dál?Pokud se na vaše auto vztahuje nějaká svolávací či servisní akce, bude výsledek po zadání VIN kódu na stránce Škoda-Auto vypadat takto.

skoda-vin-check-result
Výsledek prověření na stránkách Škoda-Auto


Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2024
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2024 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2024. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)