Nejnovější svolávací akce


Dodge-Ram-zadni-celo-zamek
20. 3. 2023

Zadní dveře nákladového prostoru (zadní čelo) se nemusí správně zamknout a mohou se nechtěně otevřít. To představuje … .

Chevrolet-Silverado-2015-airbags
20. 3. 2023

Kvůli výrobní závadě hlavových airbagů se může kryt(y) generátoru plynu oddělit, což může vést k úniku stlačeného … .

opel-insignia-2020-posilovac-brzd
17. 3. 2023

Kvůli ztrátě podtlaku v regulátoru hydraulického brzdného tlaku nemusí dojít k aktivaci automatické nouzové brzdy. Selhání hydraulické … .

Hyundai-Nexo-riziko-pozaru
10. 3. 2023

Selhání vodíkových senzorů nemusí detekovat unikající vodík, což zvyšuje riziko požáru. Svolávány jsou vozy Hyundai Nexo vyrobené … .

Toyota-RAV4-2022-rizeni-pozar
7. 3. 2023

Pól pomocného akumulátoru může být vadný. To může vyřadit podporu posilovače řízení. Kromě toho se může svorka … .

Toyota-Aygo-2022-rizeni-pozar
7. 3. 2023

Pól pomocného akumulátoru může být vadný. To může vyřadit podporu posilovače řízení. Kromě toho se může svorka … .


Svolávacích akcí automobilek přibývá

Každý měsíc se v informačním systému EU Rapex objevuje okolo 30 svolávacích akcí automobilek. Závady se při nich zdarma odstraňují i na vozech starších deseti let. Kdo nedostane zvací dopis přímo od automobilky, musí se o svůj nárok sám přihlásit. Také proto zůstává každé čtvrté auto po svolávací akci neopravené.

Ověřte si podle VIN, jestli se vašeho auta v minulosti nějaká svolávací akce týkala a jestli byla předchozím majitelem odstraněna.

Zjistit svolávačky podle VIN

Sledujte Svolávačky.cz pravidelně a žádný průšvih automobilek vám neunikne. Nové svolávací akce přidáváme každý týden.

Sledujte nás na Facebooku a na Twitteru

Tip: TÜV Report 2023
Tip: Přehled svolávacích akcí automobilek v roce 2022
Tip: Dekra: Nej auta v testech na 100.000 km


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)