Možné selhání řízení u modelů BMW řady 3, X3, X4 a Z4


Téměř 21 000 vozů BMW bude celosvětově svoláváno do servisů. Problémy s řízením mohou mít kromě řady 3 i SUV X3 / X4 a Roadster Z4.

Důvodem opatření je nesprávná konstrukce spojovací tyče řízení, která může prasknout. Kola by tak ztratila vedení a nebylo by možné ovládat jejich směr. U vozidel vyrobených od září 2018 do srpna 2019 tak existuje zvýšené riziko nehod.

„Pokud spojovací tyč selže, nelze vyloučit, že přední kolo nebude stabilní, nebude možné jej řídit a zasáhne rameno nápravy,“ uvedla mluvčí společnosti na webových stránkách kfz-rueckrufe.de.Průvodním znakem problému při jízdě je natočení volantu a tažení vozidla ke straně. Kromě toho je funkcí DSC snížen výkon motoru, vozidlo se zpomaluje a akcelerace není možná.

20 880 zákazníků BMW musí svěřit svá auta do péče autorizovaného servisu po dobu přibližně tří hodin. To je standardní doba pro výměnu spojovacích tyčí řízení.

Svolávací akce probíhá pod interním kódem BMW „0032140300“.


-rb-

Zdroj: car-recalls.eu


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)