BMW svolá v Evropě 323.700 vozů z let 2011 – 2016 kvůli riziku požáru


Automobilka BMW svolá v Evropě 323.700 vozů se vznětovými motory kvůli možné závadě na modulu recirkulace výfukových plynů.

Původně lokální svolávací akce, která se již nějaký čas řeší v Jižní Koreji, se tak rozšiřuje i na evropský trh. Jihokorejské úřady již v letošním roce evidují více než 30 případů vzplanutí motoru a celého vozu. Podobné požáry vozů značky BMW jsou zaznamenávány již od roku 2016. Počet případů v Evropě automobilka neuvádí.

„Postiženo je 42 dieselových modelů, vyrobených v období od března 2011 do listopadu 2016 a téměř všechny modely s čtyřválcovým vznětovým motorem,“ uvedla mluvčí BMW Korea. Svolávací akce se týká přibližně poloviny všech vozidel, která automobilka BMW v Jižní Koreji prodala. Zvláštní pozornost si údajně zaslouží starší verze modelu 520d, která se podílela na zhruba polovině evidovaných požárů.

V Koreji bylo zatím svoláváno 106.000 vozů stejné specifikace, jaká se prodává i v Evropě. Mluvčí BMW potvrdil redakci Frankfurter Allgemeine Zeitung, že evropští prodejci budou v nejbližších dnech vyzváni, aby kontaktovali zákazníky.

Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Poznámka redakce: Za pozornost stojí fakt, že již v prosinci 2016 svolávala automobilka BMW prostřednictvím systému Rapex také modely z let 2011 – 2016. I tady se jednalo o riziko požáru, ale na vině byla řídící jednotka elektronického posilovače řízení, která mohla být nesprávně vyrobena. Postiženy byly modely řady 1, 2, 3, 4, X3, X4, X5, X6, i8 – psali jsme zde.

-rb-Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)