Dacia Duster: Levý okenní airbag se nemusí aktivovat


Dacia svolává 356 vozů Duster vyrobených v roce 2022 do autorizovaných servisů po celém světě. Důvodem svolávací akce je nevyhovující levý okenní airbag, který se v případě nehody nemusí aktivovat tak, jak je předpokládáno.

V autorizovaném servisu bude okenní airbag zkontrolován a v případě potřeby vyměněn.

KBA sleduje svolávací akci pod referenčním číslem „013570„. Interní kód výrobce je „0E92„.

Detaily svolávací akce

Značka:Dacia
Model:Duster
Roky výroby:2022
Produkce:2022
Počet vozů:356
Kód:0E92
Zveřejněno v KBA:8. 2. 2024

Zdroj: KBA 013570 (hledejte kód: 0E92)


Další svolávačky DaciaCo by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2024
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2024 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2024. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)