Aktuálně 5467 svolávaček

Index spolehlivosti ADAC 2023 – Malé vozy (segment B)

Index spolehlivosti německého automotoklubu ADAC pro rok 2023 hodnotí 155 modelů 20 automobilových značek ve věku od tří do deseti let, kterých bylo v Německu zaregistrováno alespoň 7 000 v některém období let 2013 až 2020. Index spolehlivosti ADAC se vypočítává z počtu výjezdů žlutých andělů na 1 000 registrovaných vozidel.



Pokud kliknete na název auta, zobrazí se vám jeho svolávací akce.

Malé vozy (segment B)

Model 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013
Audi A1 1,5 3,6 2,9 2,6 4,1 5,7 8,5 8,1
BMW i3 0,2 0,8 — — — — — —
Citroen C3 1,8 3,6 3,0 5,0 11,9 — 17,7 —
Dacia Sandero 2,3 2,9 4,9 5,9 11,7 13,2 13,8 13,1
Ford B-Max — — — 10,5 16,7 17,4 20,0 20,3
Ford EcoSport 6,9 7,2 5,7 12,3 12,9 15,7 — —
Ford Fiesta (Courier) 4,1 4,0 5,3 13,7 10,7 15,0 19,5 17,8
Ford Ka+ — 3,1 9,2 9,6 — — — —
Ford Puma 8,8 — — — — — — —
Ford Tourneo — 4,3 11,0 8,7 9,2 — — — —
Hyundai i20 3,7 3,7 7,7 10,5 13,5 20,8 29,1 27,1
Hyundai ix20 — 7,0 9,6 8,9 17,7 19,2 23,0 16,8
Hyundai Kona 9,4 5,6 7,6 — — — — —
Kia Rio — — 4,5 5,3 11,0 15,7 17,4 14,7
Kia Stonic 3,4 3,5 5,9 — — — — —
Mazda 2 — 9,5 4,0 4,0 6,7 6,8 16,8 —
Mazda CX-3 — 3,3 3,9 3,0 5,3 6,9 — —
Mini 0,7 0,9 2,9 7,8 13,1 7,5 7,2 9,4
Mitsubishi Space Star 2,8 3,1 4,8 7,4 11,4 21,4 17,4 —
Nissan Micra 5,5 8,6 16,2 12,0 11,2 14,0 16,7 20,2
Opel Corsa 3,3 5,2 7,2 11,2 14,5 17,6 17,3 16,9
Opel Crossland 8,3 4,5 6,6 9,5 — — — —
Opel Meriva — — — 23,6 26,6 24,5 12,1 19,1
Opel Mokka — 11,3 13,3 14,5 13,9 16,0 14,2 14,8
Peugeot 2008 3,7 4,6 5,6 8,3 9,9 15,9 13,8 —
Peugeot 208 2,5 3,7 4,3 5,2 13,7 17,8 16,4 17,8
Renault Captur 11,5 3,0 1,7 3,3 3,6 3,1 2,1 1,8
Renault Clio 10,0 13,1 14,5 16,4 25,5 34,7 31,7 22,2
Renault Zoe 3,3 4,2 2,8 — — — — —
Seat Arona 1,2 2,5 3,6 — — — — —
Seat Ibiza 2,0 3,7 3,1 3,9 11,9 16,1 16,0 16,1
Skoda Fabia 2,9 4,5 4,7 4,8 7,3 10,7 15,6 15,0
Skoda Kamiq 1,4 — — — — — — —
Skoda Roomster — — — — — 17,3 15,5 18,0
Skoda Yeti — — — 3,5 5,5 10,0 13,1 16,4
Suzuki Swift — 1,7 3,1 6,5 13,5 13,2 12,0 12,8
Suzuki Vitara 1,0 1,5 2,2 2,0 5,5 5,7 — —
Toyota Yaris 7,8 4,0 7,1 8,9 17,9 14,9 19,5 21,4
VW Polo 1,7 2,4 3,4 5,3 9,3 12,7 14,5 14,8
VW T-Cross 1,7 2,3 — — — — — —

Legenda: Počet výjezdů na 1,000 registrovaných vozidel (= index spolehlivosti) podle roku první registrace (EZ)


Zdroj: ADAC


✅ Znáte rok výroby vašeho auta? V techničáku ho nenajdete.