3 svolávací akce Subaru v roce 2018 – kontrola VIN

Automobilka Subaru vyhlásila v roce 2018 podle databáze Rapex tři svolávací akce, které se dotkly tří jejích modelů. Ověřte si zdarma podle VIN, jestli se některá týká i vašeho vozu.

V roce 2018 svolávala automobilka Subaru pouze kvůli vadným airbagům a pouze vozy staršího data výroby.V květnu byla v seznamu Rapex zveřejněna svolávací akce pro Subaru Tribeca modelového roku 2006 až 2014. Při aktivaci airbagu spolujezdce hrozí jeho nekontrolované nafouknutí, při kterém by se uvolnily kovové části roztrženého inflátoru. Ty by mohly způsobit zranění cestujících.

Další dvě svolávačky mají listopadové datum a týkají se modelů Forester (2009 – 2012) a Impreza (2007 – 2014). V obou případech se rovněž jedná o airbagy spolujezdce a stejné riziko roztržení inflátoru.

Svolávací akce jsme rozdělili podle modelů do tabulky na konci článku.Přehled svolávacích akcí Subaru 2018 podle modelů

Subaru Forester

MěsícProblémVýrobaOdkaz
XI.Závada generátoru plynu na předním airbagu spolujezdce.2009 – 2012link
Všechny svolávačky Forester

Subaru Impreza

MěsícProblémVýrobaOdkaz
XI.Závada generátoru plynu na předním airbagu spolujezdce.2007 – 2014link
Všechny svolávačky Impreza

Subaru Tribeca

MěsícProblémVýrobaOdkaz
V.V plynovém aktivátoru airbagu spolujezdce může dojít k poruše.MY 2006 – 2014link
Všechny svolávačky Tribeca

Tento seznam je neoficiální a má pouze informační charakter. Uvedené nedostatky se často týkají konkrétních součástí (typ motoru, karoserie, zařízení podle výbavy) a svolávací akce se nemusí týkat všech vozidel daného typu. Odkazy na protokol Rapex najdete u detailního popisu jednotlivých modelů. Veškeré další informace o svolávacích akcích vám poskytne autorizovaný dealer značky.


Nejnovější

Subaru-Forester-detekce-pasazera
14. 8. 2020

Elektrické spojení v systému detekce cestujících se může uvolnit nebo být nestabilní. V důsledku toho nemusí být … .

Subaru-Outback-2008-palivové čerpadlo
29. 4. 2020

Konektor kabelového svazku palivového čerpadla se může přehřát a roztavit, což způsobí, že palivové čerpadlo přestane fungovat. … .

Subaru-Legacy-2004-palivové čerpadlo
29. 4. 2020

Konektor kabelového svazku palivového čerpadla se může přehřát a roztavit, což způsobí, že palivové čerpadlo přestane fungovat. … .


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)