Svolávací akce pro půl milionu BMW řady 5 a 6 kvůli kabelu baterie


BMW svolává v některých evropských zemích více než 526.000 modelů řady 5 a 6 (E60, E61, E63 a E64).

Svolávací akce se týká až 17 let starých vozů vyrobených od února 2002 do července 2010, u kterých může dojít ke korozi na šroubovém spoji plusového kabelu baterie v zavazadlovém prostoru. To může mít za následek zvýšený odpor kontaktu, což může vést k poruše napájení a ke zvýšenému riziku požáru.

„Předpokládáme, že u 60 procent vozidel bude stačit pouze kontrola a nebude nutná žádná oprava,“ řekl mluvčí BMW serveru kfz-rueckrufe.de. Zbývajících 40 procent majitelů musí počítat s až dvouhodinovou bezplatnou opravou. A nebude to poprvé. Už na jaře roku 2012 muselo téměř 1,3 milionu majitelů BMW řady 5 a 6 k podobné revizi.Kromě domácího trhu bude BMW od začátku července 2019 rozesílat svolávací dopisy s kódem akce „0061070500“ také v Rakousku, Polsku, Rusku, Skandinávii, pobaltských státech a na britských ostrovech. Na projevení závady mají vliv různé dlouhodobé účinky jako jsou vibrace a měnící se teploty ve spojení se zvýšenou vlhkostí. Podle mluvčího BMW stále sleduje situaci i v jiných zemích s podobnými podmínkami a poté rozhodne o dalších opatřeních. Zda se bude svolávací akce týkat i České republiky zatím není jasné.

Automobilka BMW měla podobnou svolávačku kvůli kabelům baterie už letos v květnu. Týkala se modelů řady 1, 3, X1 a Z4 a psali jsme o ní v týdenním přehledu – Selhání brzd u Audi Q5, brzdová světla u Subaru, plusový kabel u BMW (týden 22/19).

-rb-


Kam dál?


Zdroj: kfz-rueckrufe.deTip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)