Ilustrační foto | zdroj Volkswagen

Volkswagen Passat (2007)

10. 4. 2021

Popis závady:

U pohonné látky použité v nafukovacím vaku airbagu může v průběhu času dojít k materiálním změnám v důsledku degradace, ke které dochází po dlouhodobém vystavení vysoké absolutní vlhkosti, vysokým teplotám a vysokoteplotnímu cyklování.

V případě aktivace airbagu může nadměrný vnitřní tlak způsobit prasknutí těla nafukovače a kovové úlomky mohou projít materiálem polštáře a způsobit zranění cestujících.

Svolávány jsou vozy Volkswagen Passat vyrobené v roce 2007. Jedná se o vozy vybavené SDI inflátory Takata vyrobenými v továrnách Monclova 2 a Freiberg.

Kód svolávací akce VW: 69BE
Dotčené modely: Passat, Polo
Počet vozů (celosvětově): n/a

Zdroj: Rapex Report 14/2021 INFO/00087/21

Typ varováníINFO
ZnačkaVolkswagen
ModelPassat
Období výroby2007
Druh rizikaZranění
Typ/číslo modelue1*2001/116*0307*##, e1*2001/116*0510*##, Types: 3C, 6R
Země původuNěmecko
Ohlašující zeměNěmecko
Další výskytviz zdroj
Přijatá opatřeníStažení výrobku od konečných uživatelů
Publikováno v Rapexu20210409

Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis Volkswagen a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla

Mohlo by vás zajímat:


Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)