Ilustrační foto | zdroj Volkswagen

Volkswagen Touareg (2016)

3. 3. 2017

Popis závady:

Je možné, že šrouby kola nebyly utaženy předepsaným momentem, což by mohlo mít za následek ztrátu kola. Při osazování zimních pneumatik nemusel být vzat v úvahu správný směr rotace pneumatiky, což by mohlo mít negativní vliv na jízdní stabilitu.

Svolávána jsou vozidla vyrobená v období 8. 9. – 22. 12. 2016.

Týká se modelů Golf, Golf Variant, Scirocco, Passat, Tiguan, Touran, Sharan, Touareg.

Zdroj: Report 9/2017 A12/0256/17

.

Typ varováníZávažné
ZnačkaVolkswagen
ModelTouareg
Období výroby8. 9. - 22. 12. 2016
Druh rizika3
Typ/číslo modeluGolf, Golf Variant, Scirocco, Passat, Tiguan, Touran, Sharan, Touareg
Země původuNěmecko, Slovensko, Španělsko
Ohlašující zeměNěmecko
Další výskytViz zdroj
Přijatá opatřeníStažení výrobku od konečných uživatelů
Publikováno v Rapexu2017-03-03 09:42:41

Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis Volkswagen a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla

Mohlo by vás zajímat:


Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)