Aiways U5: První svolávačka čínského elektrického SUV


Čínská automobilka Aiways musí v Evropě zkontrolovat 265 elektrických SUV U5, z nichž je 148 registrováno v Německu.

Mluvčí společnosti připustil možné problémy s podvozkem u modelů vyrobených od prosince loňského roku do ledna letošního. U jednoho vozu v Německu prasklo rameno nápravy kvůli vadnému svaru.

„Vzhledem k bezpečnostní relevanci byl okamžitě informován německý Spolkový úřad pro automobilovou dopravu (KBA) a současně i majitelé potenciálně postižených vozidel,“ uvedl mluvčí pro web kfz-rueckrufe.de. Svolávací akce se také objevila v týdenním přehledu nebezpečných výrobků Rapex.

„V důsledku nesprávného svaření ramen nápravy může dojít ke ztrátě kontroly nad vozidlem. Tím se zvýší riziko nehody a zranění osob ve vozidle,“ můžeme si přečíst v protokolu A12/01231/21.

Vizuální kontrola svarů, která trvá přibližně 15 minut, probíhá v jedné z více než 500 poboček společnosti A.T.U. Opravárenský řetězec je servisním partnerem společnosti Aiways od jejího uvedení na německý trh na konci roku 2020. Původně se tam měly elektromobily z Dálného východu podle intervalu údržby udávaného výrobcem objevit až po ujetí 100 000 kilometrů.

Aiways U5 je prvním čínským elektromobilem na evropském trhu. V době publikování tohoto článku (srpen 2021) je v prodeji v Nizozemsku, Belgii, Dánsku a Německu. Více si o něm můžete přečíst na stránkách auto.cz


-rb-

Zdroj: kfz-rueckrufe.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)