Alfa Romeo může oslňovat protijedoucí řidiče, automobilka svolává 25.000 aut


Chybná kalibrace adaptivního systému automatického seřizování předních světlometů (AFLS) může u dvou modelů Alfa Romeo způsobit oslňování protijedoucích řidičů.

Alfa Romeo svolává celosvětově do servisů 24 942 vozů modelové řady Giulia a Stelvio kvůli možnému nesprávnému nastavení předních světlometů při zatížení. Dotčená vozidla byla vyrobena v období od 19. listopadu 2020 do 29. března 2022.V autorizovaném servisu budou zkalibrovány snímače polohy světlometů a světla budou seřízena. Interní kód svolávací akce je „6439“ a celá operace by neměla trvat déle než deset minut.

Možný únik paliva u Giulie i Stelvia

Naposledy svolávala automobilka Alfa Romeo modely Giulia a Stelvio loni v prosinci. Možný únik paliva kvůli výrobní vadě integrovaného snímače tlaku a teploty na přívodním palivovém potrubí by mohl způsobit požár v motorovém prostoru u 5.798 aut. O svolávačce jsme psali v přehledu 51. týdne 2021.Kam dál?


Zdroj: kba-online.de


Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)