BMW vyzývá majitele, aby nedobíjeli své plug-in hybridy. Pozastavuje dodávky


Automobilka BMW vyhlásí svolávací akci několika svých plug-in hybridních modelů kvůli potenciálnímu nebezpečí zkratu ve vysokonapěťové baterii. Podle německého magazínu Auto Motor und Sport se akce dotkne 4 460 vozidel po celém světě, přičemž přibližně 1 000 z nich se nachází v Německu. BMW rovněž pozastavilo dodávky hybridních vozů zákazníkům.

Svolávačka se týká celkem 11 plug-in hybridních verzí modelů, konkrétně BMW řady 3 a 5 vč. verze Touring, řady 2 Active Tourer, řady 7, jakož i modelů X1, X2, X3, X5) a MINI Countryman, vyrobených v období od 13. března do 6. srpna letošního roku.

Interní kontroly automobilky odhalily, že sváry na vysokonapěťové baterii nebyly během výroby úplně očištěny. Ve vzácných případech, v závislosti na tvaru, velikosti a poloze housenky, by kontaminace během počátečního nabíjecího procesu mohla způsobit zkrat.Automobilka vadu německému časopisu potvrdila a uvedla, že majitelé dotčených vozidel jsou v současné době individuálně informováni. Zároveň uvedla, že majitelé postižených vozidel by neměli nenabíjet svá auta na veřejných ani domácích nabíjecích stanicích, dokud nebudou jejich vozy zkontrolovány.

Svolávací akce bude u vozidel, která již byla prodána zákazníkům, zahrnovat kontrolu vysokonapěťové baterie s ohledem na historii nabíjení a v případě potřeby budou přijata další opatření.

„V Česku se akce týká 23 aut. Díky tomu, že se na problém přišlo poměrně brzo, je většina z nich ještě u prodejců,“ uvedl David Haidinger z českého zastoupení BMW pro server Aktuálně.cz.

Problémy s možným zkratem baterií řešil nedávno svolávací akcí i Ford u modelu Kuga PHEV. Podrobnosti najdete v samostatném článku: Ford Kuga PHEV může začít hořet. 28 000 hybridů musí do servisu


-rb-

Zdroj: auto-motor-und-sport.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)