Citroen, Jaguar, Land Rover, Opel, Peugeot a Porsche jsou svolávány kvůli riziku požáru (týden 27/23)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Citroen, Peugeot – pojistková skříňka
– Jaguar – vysokonapěťová baterie
– Land Rover – únik oleje
– Opel – palivové potrubí


Dvanáct svolávacích akcí pro 13 modelů 10 značek bylo vyhlášeno přes Rapex ve 27. týdnu 2023. Další tři akce zveřejnil německý Úřad pro motorová vozidla (KBA).

Dvě svolávačky vyhlásily automobilky Land Rover a Peugeot, po jedné akci mají v Rapexu značky Citroen, Dodge, Ford, Jaguar, Jeep, Mercedes-Benz, Opel a Porsche.

Přes KBA svolávají automobilky Mercedes-Benz a Peugeot.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Podrobnosti ke svolávacím akcím Rapex z tohoto týdne najdete v tabulce níže.

O čem jsme psali před týdnem?
Nabíjecí kabel u dvou modelů DS se může přehřát a způsobit požár (týden 26/23)

O čem jsme psali před rokem?
BMW a Mini svolávají kvůli pásům, VW a Mercedes kvůli airbagům (týden 27/22)
Stažení z trhu: Nabíjecí stanice EcoFlow River 600 může probíjet
Svolávací akce Rapex ve 27. týdnu 2023

Make, Model (years)Problem
Citroen Berlingo (2014 – 2018)Pojistková skříňka nemusí vyhovovat technickým podmínkám a může dojít k průniku vody.
Dodge RAM (2020 – 2023)Vadné relé mřížky přívodu vzduchu může způsobit zkrat. To by mohlo způsobit požár motorového prostoru.
Ford Ranger (2022)Zádržná funkce bezpečnostního pásu může být nedostatečná.
Jaguar I-Pace (2018 – 2023)Může dojít k tepelnému přetížení vysokonapěťové baterie, což může vést k nebezpečí požáru a zranění.
Jeep Cherokee (2015 – 2016)Mohlo by dojít k narušení spojení mezi převodovkou a diferenciálem.
Land Rover Range Rover Sport (2022)Světlomet Pixel na levé straně je nastaven příliš vysoko. To může způsobit oslnění ostatních účastníků silničního provozu.
Land Rover Range Rover / Sport (2022 – 2023)Může dojít k ucpání olejového kanálu vačkového unašeče, což může způsobit riziko požáru.
Land Rover Defender (2022 – 2023)Může dojít k ucpání olejového kanálu vačkového unašeče, což může způsobit riziko požáru.
Land Rover Discovery (2022 – 2023)Může dojít k ucpání olejového kanálu vačkového unašeče, což může způsobit riziko požáru.
Mercedes-Benz G-Class (2007 – 2023)Přívod oleje do ložiska hnacího hřídele v diferenciálu zadní nápravy může být nedostatečný.
Opel Mokka (2022 – 2023)Palivové potrubí může být vadné a způsobovat únik paliva do motorového prostoru.
Peugeot 208 (2023)Pryž v pneumatikách namontovaných na vozidle může být nevyhovující.
Peugeot Partner (2014 – 2018)Pojistková skříňka nemusí vyhovovat technickým podmínkám a může dojít k průniku vody.
Porsche Panamera (2015 – 2021)Pronikání vlhkosti může vést ke korozi řídicí jednotky přídavného čerpadla klimatizace.

Kam dál?
Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)