Dacii Duster, Logan MCV a Sandero se může zablokovat klíček v zapalování. Hrozí požár startéru


Rumunská Dacia vyhlašuje svolávací akci kvůli možnému zablokování klíčku v zapalování, při kterém by i při spuštěném motoru zůstal napájený startér.

Závada se může vyskytnout u modelů Dacia Sandero II a Logan II MCV vybavených dieselovým motorem 1.5 dCi a vyrobených v továrnách v Tangieru a Pitesti v období od 1. září 2017 do 19. října 2018.

V případě Dacií Duster se jedná rovněž o vozy s motorem 1.5 dCi, které sjely z výrobní linky v Pitesti mezi 1. zářím 2017 a 28. dubnem 2018.Pokud dojde k zablokování klíčku ve startovací pozici, může se poškodit startér. Vozidlo by pak nebylo možné nastartovat, v nejhorším případě by startér mohl začít hořet.

Interní kód svolávací akce: 0DCB

Jedná se o první svolávačku Dacie v roce 2021. V roce 2020 vyhlásila automobilka prostřednictvím systému Rapex tři svolávací akce pro tři modely. Shodou okolností se jednalo rovněž o Duster, Logan MCV a Sandero. Problémy byly s brzdovými destičkami, kabelem baterie a rámem sedadla – viz odkaz níže.-rb-

Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)