Elektrickému Fordu Mustang Mach-E může uletět skleněná střecha


Automobilka Ford svolává celosvětově 27.318 elektrických Fordů Mustang Mach-E. Důvodem je špatně přilepená panoramatická skleněná střecha.

Postižená vozidla byla vyrobena v letech 2020 a 2021. V autorizovaném servisu Ford bude mezi karoserii a střešní sklo aplikováno uretanové lepidlo. Interní označení tohoto opatření je „21S42„, KBA jej sleduje pod referenčním číslem „011188“.Pokud si pořizujete nové či ojeté auto, rozmyslete si dvakrát, jestli nutně potřebujete střešní okno. Nedávno svolával Volkswagen kvůli jeho možnému odpadnutí model Polo, o dalších problémech s touto výbavou jsme psali už před třemi lety v článku Máte střešní panoramatické okno? Možná máte problém… Některé další z nedávné doby najdete na našich stránkách pod štítkem karoserie, nebo po vyhledání termínu okno.

Zdroj: kba-online.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)