Hyundai svolává 105 000 elektrických a hybridních modelů Kona a Nexo


Takzvaný „Integrovaný elektronický brzdový systém – Integrated Electronic Brake System“ (IEB) v modelech Hyundai Kona Electric, Kona Hybrid a ve vodíkovém modelu Nexo, může být příčinou problémů s účinností brzd.

Pokud je zaznamenán neobvyklý signál ze snímače a rozsvítí se kontrolka ESP, je pravděpodobné riziko „podstatně sníženého“ brzdného výkonu. Mluvčí německé centrály Hyundai potvrdil serveru kfz-rueckrufe.de, že výrobce bude celosvětově svolávat přes 105 000 vozidel, z nichž je téměř 31 000 registrováno v Německu.V autorizovaném servisu Hyundai bude asi během 20 minut aktualizován software IEB. Svolávací akce s interním kódem „01D102“ se týká vozů vyrobených v období leden 2018 až březen 2020.

Výrobce si není vědom žádných nehod v důsledku této závady. Mluvčí uvedl, že problém byl odhalen při interních kontrolách kvality.

Podobnou svolávací akci zřejmě vyhlásí i Kia pro příbuzný model Soul EV.


-rb-

Zdroj: kfz-rueckrufe.de


Kam dál?
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)