Kia svolává dieselové motory kvůli riziku požáru


Pomocný topný článek PTC vozidel Kia vybavených vznětovými motory se může kvůli možnému poškození konektoru kabelového svazku přehřát, což zvyšuje riziko požáru. Celosvětově je svoláváno zhruba 720.000 aut.

Svolávací akce s interním kódem „221026“ se v našich končinách týká téměř výhradně modelu Sorento (kód modelu: UM) se vznětovým motorem. V jiných částech světa se kromě zhruba půl milionu těchto SUV jedná také o 215.000 menších modelů Sportage, jak pro web kfz-rueckrufe.de uvedla mluvčí německé centrály Kia.Jak je uvedeno také v protokolu Rapex A12/00735/22, jedná se o vozy vyrobené od května 2014 do února 2020. „Bude aktualizována provozní logika pomocného topného článku PTC,“ upřesnila mluvčí. Pokud je zástrčka již poškozena, v autorizovaném servisu bude vyměněno topné těleso i kabeláž. Oprava by měla trvat zhruba půl hodiny. Jenom v Německu je postiženo asi 19.000 aut.

„Kia Německo si není vědoma žádných zranění osob ani nehod způsobených touto závadou,“ zdůraznila mluvčí. Dovozce začne rozesílat pozvánky k návštěvě servisu „v nejbližších dnech a týdnech“.

Svoláváno je i nové Sorento

V Rapexu se tento týden objevila také svolávací akce 221003 pro aktuální model Sorento (MQ4). Přívodní palivové potrubí mohlo být nesprávně nainstalováno, což může vést k úniku paliva. Svolávány jsou vozy vyrobené v období od března 2020 do listopadu 2021. Ohlašující zemí je Polsko a bližší informace ani počet svolávaných vozů nejsou uvedeny.Kam dál?


Zdroj: kfz-rueckrufe.de, RapexTip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)