Mazda vyhlásila první svolávací akci pro elektrický model MX-30


Automobilka Mazda ohlásila dva problémy, které řeší svolávací akcí nového modelu MX-30. V Evropě svolává do autorizovaných servisů 11.774 těchto elektrických SUV. Jedním z důvodů je, že se při couvání rozsvítí brzdová světla, i když není sešlápnutý brzdový pedál.

Druhý problém se týká řídicí jednotky asistenta rozjezdu do kopce (Motor Hill Assist – MHA). „Pokud vozidlo přejede z kluzkého povrchu vozovky na povrch s vysokým třením a řidič zabrzdí, může se stát, že se auto po uvolnění brzdy rozjede. Jakmile opakovaně zabrzdíte, točivý moment motoru se opět sníží,“ popisuje německá centrála Mazdy jak se závada projevuje.Oba problémy mohou nastat u elektrických vozidel vyrobených mezi 19. květnem a 17. listopadem 2020. Auta, u kterých se vyskytuje pouze problém s brzdovými světly, sjížděla z montážní linky o několik dní déle, konkrétně do 4. prosince loňského roku.

Interní kód svolávací akce je AM001A a podle informací Mazdy by měla aktualizace softwaru trvat přibližně 20 minut.

-rb-

Zdroj: autoservicepraxis.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)