Mazda bude svolávat v Evropě téměř 150.000 aut kvůli palivovému čerpadlu


Automobilka Mazda chystá svolávací akci několika modelových řad kvůli problémům s palivovým čerpadlem.

Svolávací akce se celosvětově týká 529 964 vozidel, z nichž je 148 651 registrováno v Evropě. Jedná se o modelové řady Mazda2 (DJ/DL), Mazda3 (BM/BN), Mazda6 (GJ/GL), Mazda CX-3 (DK), Mazda CX-5 (KF), Mazda CX-8 (KG), Mazda CX-9 (TC) a Mazda MX-5 (ND), z období výroby od října 2017 do května 2020.Kvůli mikrotrhlinám může dojít k vniknutí paliva do oběžného kola palivového čerpadla a k jeho bobtnání a deformaci. Deformované oběžné kolo by se mohlo následně dostat do kontaktu s okolními částmi a zablokovat se. To by vedlo k zastavení motoru z důvodu přerušení dodávky paliva.

Tento problém se již vyskytl i u jiných japonských výrobců. Více či méně rozsáhlé svolávací akce na různých trzích už kvůli palivovému čerpadlu vyhlásily automobilky Honda, Subaru, Suzuki a Toyota.

U postižených vozů bude palivové čerpadlo vyměněno. Podle německého zastoupení Mazdy zatím nebyli majitelé informováni. Známa zatím není ani doba trvání opravy, ani kód svolávací akce. V USA budou dopisy vlastníkům rozeslány na začátku roku 2022.


Kam dál?

Zdroj: kfz-betrieb.vogel.deTip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)