Renault Master – časté závady

Nejčastější závady Renault Master

Některé závady se projeví až po mnoha letech provozu, jiné často souvisejí s konstrukčním řešením a donutí výrobce k vyhlášení svolávací akce. V následujícím přehledu najdete nejčastější závady Renaultu Master, kvůli kterým tento model svolávala automobilka Renault prostřednictvím výstražného systému EU Rapex.

Pokud je porucha včas odstraněna, nemusí mít vliv na celkovou spolehlivost modelu Renault Master. Často ale zůstane závada neodstraněná, protože se majitel o svolávací akci nedozví, nebo výzvu výrobce ignoruje.

Dobrá zpráva je, že automobilky většinou poskytují pro odstranění takovýchto závad neomezený čas a provádějí je zdarma. Zkontrolujte si, jestli byly na vašem Renaultu Master všechny závady z případných svolávaček opraveny. Jak na to, radíme na speciální stránce.


Tip: Znáte rok výroby vašeho auta? V techničáku ho nenajdete


Problémy Renaultu Master

renault-master-2019-zasuvka-tazneho
15. 10. 2020

Uzemnění v zásuvce tažného zařízení je nedostatečné. To může vést k poruše osvětlení přívěsu a ke zvýšenému … .

renault-master-2019-airbag
9. 2. 2020

Upevňovací šrouby airbagu spolujezdce mohou být nedostatečně utaženy nebo chybět. To může narušit ochrannou funkci airbagu a … .

ranault-master-2018-listové pružiny
4. 10. 2019

Konzole uchycení pravé zadní listové pružiny nebyly utaženy požadovaným točivým momentem. Konzole se mohou uvolnit, což způsobí … .

Pokud máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)