Subaru Forester – časté závady

Nejčastější závady Subaru Forester

Některé závady se projeví až po mnoha letech provozu, jiné často souvisejí s konstrukčním řešením a donutí výrobce k vyhlášení svolávací akce. V následujícím přehledu najdete nejčastější závady Subaru Forester, kvůli kterým tento model svolávala automobilka Subaru prostřednictvím výstražného systému EU Rapex.

Pokud je porucha včas odstraněna, nemusí mít vliv na celkovou spolehlivost modelu Subaru Forester. Často ale zůstane závada neodstraněná, protože se majitel o svolávací akci nedozví, nebo výzvu výrobce ignoruje.

Dobrá zpráva je, že automobilky většinou poskytují pro odstranění takovýchto závad neomezený čas a provádějí je zdarma. Zkontrolujte si, jestli byly na vašem Subaru Forester všechny závady z případných svolávaček opraveny. Jak na to, radíme na speciální stránce.


Tip: Znáte rok výroby vašeho auta? V techničáku ho nenajdete


Problémy Subaru Forester

Subaru-Forester-detekce-pasazera
14. 8. 2020

Elektrické spojení v systému detekce cestujících se může uvolnit nebo být nestabilní. V důsledku toho nemusí být … .

Subaru-Forester-2019-svolávačka cívka požár
29. 2. 2020

V důsledku nesprávného naprogramování řídicího modulu motoru (ECM) může být zapalovací cívka po vypnutí motoru napájena déle, … .

Subaru-Forester-2012-závada brzdový spínač
31. 5. 2019

Spínač brzdových světel může být vadný. To může způsobit selhání brzdových světel, což zvyšuje riziko nehody. Svolávány … .

Pokud máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)