Tesla svolává kvůli dotykové obrazovce už i v Německu


Kvůli problémům s centrální dotykovou obrazovkou svolává Tesla v Německu starší Modely S a Modely X.

Svolávací akce se vztahuje pouze na vozidla, která byla vyrobena před březnem 2018 a byla vybavena specifickou paměťovou kartou, uvedla Tesla ve čtvrtek. Počet dotčených vozů automobilka nepotvrdila, ale podle informací deníku Augsburger Allgemeine, který cituje agentura DPA, by se mělo jednat o 7500 vozidel.

Federální úřad pro motorovou dopravu (KBA) se případem nadále zabývá. Mluvčí KBA ale zdůraznil, že svolávací akce nebyla nařízena dozorovými orgány. Jedná se o dobrovolnou iniciativu společnosti Tesla.

Problém začal v USA

Na začátku února automobilka Tesla vyhověla žádosti amerického Federálního úřadu pro bezpečnost silniční dopravy NHTSA a začala svolávat téměř 135 000 starších modelů S a X vyrobených v letech 2012 až 2018.

Konkrétně mohou nastat problémy s úložným prostorem u určitých počítačových čipů, které mohou vést k poruše centrální dotykové obrazovky. Ta se používá k ovládání různých funkcí vozidla. Americký dopravní úřad v lednu varoval před narušením funkce couvací kamery nebo asistenčního systému pro řidiče.

Tesla minulý týden svolávala prostřednictvím systému Rapex Model X kvůli možnému odpadnutí dekorativní lišty – psali jsme zde: Z Tesly může za jízdy odpadnout lišta, z Volkswagenu celý spoiler (týden 6/21)

-rb-

Zdroj: augsburger-allgemeine.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)