Volkswagen svolává Multivan T7 kvůli airbagům. Hrozí zranění a požár


VW svolává Multivan T7 kvůli problémům s hlavovými airbagy. Vadné upevnění může zvýšit riziko zranění a kvůli špatně vedenému kabelovému svazku hrozí závady a nebezpečí požáru.

Volkswagen zahájil svolávací akci pro model Multivan T7. Hlavové airbagy mohou být nesprávně připevněny a zvyšovat riziko zranění v případě nehody. Navíc je kabelový svazek v oblasti hlavových airbagů veden nesprávně, což se může projevit mnoha způsoby, například úplným zastavením vozidla. Nelze vyloučit ani vznik požáru.

Podle německého Úřadu pro motorová vozidla (KBA) se svolávací akce týká 7 896 vozidel vyrobených od září 2021 do května 2022. 4 182 z nich je registrováno v Německu.V autorizovaném servisu budou zkontrolovány a případně opraveny upevňovací prvky hlavových airbagů. Kromě toho bude zkontrolován kabelový svazek a v případě potřeby opraven a dodatečně ochráněn proti mechanickému poškození.

Interní kód svolávací akce je „69DP„. Podle německých úřadů nedošlo v této souvislosti k žádným incidentům, při nichž by došlo ke škodám na majetku nebo zranění osob.

Jedná se již o druhou svolávací akci pro nový Multivan T7.

Kam dál?


Zdroj: autoservicepraxis.de


Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)