VW svolává 239.000 dodávek T6.1 kvůli problémům s dveřmi


Volkswagen zahájil svolávání 238.880 dodávek VW T6.1.

Při nižších teplotách může u postižených vozů dojít k selhání zámku dveří. Svolávací akce proběhne v několika etapách, začíná na severu Evropy a bude pokračovat celým kontinentem dále na jih.

Minulý týden byla akce zahájena v tzv. „chladných zemích“. Jako příklad uvádí automobilka skandinávské země a Rusko. V našich zeměpisných šířkách se očekává, že oprava téměř 76.000 dodávek modelu T6.1 začne v polovině září. Poslední v pořadí budou země na jihu Evropy s mírnějším klimatem, kde je zahájení kampaně naplánováno na polovinu prosince.

Regionální a časové rozdělení má svoje opodstatnění, protože se na jedné straně jedná o velký počet vozů, a tedy složitou logistiku potřebných dílů. Na straně druhé se problém vyskytuje zejména za nízkých okolních teplot, které na severu Evropy začínají dříve.„V důsledku vniknutí vody může být při teplotách pod bodem mrazu narušen mechanismus zamykání dveří, a proto zámek dveří nemusí úplně zaklapnout,“ uvedl mluvčí Volkswagenu pro web kfz-rueckrufe.de. U dveří řidiče a spolujezdce, případně i u zadních dveří u verzí doublecab, musejí být vyměněna bowdenová lanka s vylepšeným utěsněním a musí být instalována dodatečná těsnicí fólie zámků dveří.

Akce s interním kódem „57i7“ se týká modelů T6, které sjely z výrobních linek v Hannoveru a Poznani v období od 1. července 2019 do 5. května 2021. Podle výrobce trvá oprava přibližně tři a půl hodiny. Již v loňském roce proběhla podobná svolávací akce, která se ale týkala podstatně menšího počtu vozidel.

Další svolávačky VW T6

O minulých svolávačkách VW T6 jsme psali v následujících článcích:-rb-

Zdroj: kfz-rueckrufe.de, Rapex


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)