Upevnění sedadla řidiče může prasknout u Škody Karoq, Kodiaq a VW Tiguan (týden 35/19)


Šest svolávacích akcí pro 10 modelů 7 značek bylo vyhlášeno ve 35. týdnu 2019. Dvě svolávačky oznámila automobilka Mercedes-Benz, po jedné akci mají značky Dodge, Jeep, Chrysler, Opel, Škoda a Volkswagen.

O možném vzniku prasklin na uchycení sedadla řidiče některých koncernových modelů jsme věděli s předstihem a o chystané svolávací akci jsme informovali už před dvěma týdny. Modely Škoda Karoq, Škoda Kodiaq a Volkswagen Tiguan se objevují v seznamu nebezpečných výrobků Rapex tento týden, na oficiální oznámení pro Seat Ateca a Seat Tarraco, u kterých je avízována stená závada, si musíme ještě počkat. Možné problémy s uchycením sedadel hlásilo v poslední době více automobilek – podívejte se na seznam pod tagem sedadla v našem archivu.

Mercedes-Benz

Pod odkazem výše najdete i Mercedesy Vito a V-Klasse, u nichž může být špatně připevněna konzole předního otočného sedadla, pokud jsou jím vozy vyrobené od ledna do dubna 2019 vybavena.

Při svařování podlahy Mercedesu GLE mohl být kolem svorníku vytaven malý otvor, kterým může do interiéru v oblasti nohou pronikat voda. Vlhkost by mohla ovlivnit funkci řídící jednotky, osvětlení, nebo stěračů. Svolávána jsou kvůli tomu SUV vyrobená v období 27. 6. 2018 – 25. 4. 2019.

Opel

U Opelu Movano bude nutné nechat zkontrolovat utažení matic na zadní nápravě. Ve výrobě nemusely být dotaženy správným utahovacím momentem v květnu a červnu 2018.

Airbagy

Kovové úlomky se mohou uvolnit při aktivaci airbagu u modelů Jeep Wrangler, Dodge Charger, Dodge Challenger, Dodge RAM, Dodge Dakota a Chrysleru 300/300C z let 2009 – 2016.

Motocykly

U BMW S1000 RR vyrobených od září 2018 do března 2019 mohou být nesprávně tvarované trubky olejového chladiče a hrozí únik oleje. U skútru Suzuki Burgman 200 ze srpna 2017 – ledna 2019 mohou být vadné některé nýtované spoje. Svolávačky motocyklů najdete na naší subdoméně moto.svolavacky.cz.

-rb-


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)