Svolávací akce pro 13.300 Fiatů 500 1.0 GSE; Hnací hřídel může prasknout


Automobilka Fiat zahájila svolávací akci minivozů Fiat 500 1.0 GSE.

Přibližně 13 309 mild-hybridů z období výroby od 9. září 2020 do 30. června 2021 musí být celosvětově zkontrolováno v autorizovaných servisech kvůli možné vadě materiálu a riziku prasknutí hnací hřídele.

Výměna levé nebo pravé hřídele trvá vždy 1,4 hodiny. V případě výměny obou hřídelí je čas na opravu stanoven na 2,05 hodiny. Svolávací akce s interním kódem „6343“ je prováděna ve spolupráci s německým Spolkovým úřadem pro motorovou dopravu (KBA). 2 579 svolávaných aut je registrováno právě v Německu.

Není to poprvé

Fiat už „pětistovku“ kvůli praskajícím hnacím hřídelím svolával jednou. Akce z července 2019 s kódem „6228“ se týkala aut vyrobených v listopadu a prosinci 2018 – psali jsme zde.-rb-

Zdroj: autoservicepraxis.de


Kam dál?Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)