Nebezpečí požáru: Hyundai svolává 82 000 elektromobilů


Kvůli možnému nebezpečí požáru plánuje společnost Hyundai vyměnit bateriové systémy u přibližně 82 000 elektrických vozidel po celém světě. Svolávačka se týká modelů Kona EV, Ioniq Elektro a některých elektrických městských autobusů.

Hyundai tento týden oznámil, že svolávací akce vyjde automobilku v přepočtu na cca 742 milionů eur. Kromě zhruba 76 000 SUV Kona EV bude do kampaně zahrnut i model Ioniq Elektro a několik stovek elektrických městských autobusů. Rozhodnutí o výměně bateriového systému přichází po loňské říjnové svolávačce, jejímž důvodem byl vadný software v bateriových systémech modelu Kona EV.V lednu letošního roku zahájily jihokorejské úřady vyšetřování efektivity první svolávačky, když se jeden z elektromobilů vznítil krátce poté, co úpravu softwaru v autorizovaném servisu absolvoval. Podle samotné automobilky bylo od uvedení modelu v roce 2018 na celém světě hlášeno 14 požárů. Problémy s bateriemi by se neměly týkat vozů Hyundai vyrobených v České republice.

Jihokorejský dodavatel baterií LG Enery Solution mezitím podle zpráv korejské národní tiskové agentury Yonhap odmítl obvinění místního ministerstva dopravy, že za požáry mohou vadné bateriové články. Společnost LG však zároveň uvedla, že se bude i nadále podílet na společném vyšetřování příčiny požáru.

Na konci minulého roku svolával Hyundai elektrické a hybridní modely kvůli možným problémům s účinností brzd – viz odkazy níže.

-rb-

Zdroj: autoservicepraxis.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)