Kia svolává v Česku přes 8 tisíc SUV Sportage kvůli riziku požáru


Kia Czech plánuje svolat vybrané vozy Sportage za účelem opravy nebo výměny pojistky hydraulické jednotky ABS (HECU).

Akce se bude týkat vozidel Kia Sportage vyrobených v době od 27. října 2015 do 15. října 2020. Existuje riziko, že v případě náhodného zkratu v elektrickém obvodu jednotky HECU nedojde k jeho odpojení a to může zvýšit riziko vzniku požáru v motorovém prostoru.

Jedná se o stejnou závadu, kvůli které v březnu svolávala automobilka Hyundai na českém trhu 13.000 SUV Hyundai Tucson – informovali jsme zde.

Kia Czech si není vědoma žádných zranění ani nehod v důsledku uvedené závady. Podle informací německého úřadu pro motorová vozidla (KBA) se svolávací akce dotkne celosvětově 1,718.768 vozů, u kterých již byly zaznamenány tři nehody.Akce se bude v České republice vztahovat na 8.050 vozů. Společnost Kia Czech se obrátí na majitele předmětných vozidel za účelem sjednání termínu u nejbližšího prodejce Kia kvůli opravě nebo výměně pojistky hydraulické jednotky ABS (HECU). Všechna potenciálně postižená vozidla budou opravena bezplatně.

„Zákazníky budeme oslovovat doporučeným dopisem. Díky velkému množství vozidel, budeme zvací dopisy rozesílat postupně v několika vlnách, abychom zajistili bezproblémové provedení této akce bez čekání,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech a dodává: „Odhadovaný čas opravy je 30 minut avšak zákazníci by si měli vyhradit až 1 hodinu času kvůli předání a následnému převzetí vozidla.“

V případě dotazů se zákazníci mohou obracet na zákaznickou linku Kia na telefonu +420 222 999 333.

-rb-


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)