Mazda svolává téměř 18 tisíc SUV CX-5 kvůli možné závadě na systému SCR


Mazda zahájila svolávací akci modelu CX-5 (KF) se vznětovým motorem a pohonem všech kol.

Kvůli možnému pronikání nečistot do kabelového svazku systému SCR pro čištění výfukových plynů vznětových motorů a způsobu jeho vedení může dojít při vibracích krytu nádrže SCR k silnému opotřebení izolace.

Podle zprávy automobilky by v nejhorším případě mohlo dojít k přerušení obvodů ve svazku kabelu a rozsvícení výstražných kontrolek MIL/SCR. SCR (Selektivní katalytická redukce) je zkratka názvu technologie úpravy výfukových plynů, která využívá Adblue k přeměně oxidů dusíku (NOx) na vodní páru a dusík.

Svolávací akce se v Evropě týká 17 824 vozidel vyrobených mezi 15. 5. 2018 a 24. 9. 2020.Majitelé dotčených vozidel budou kontaktováni výrobcem a vyzváni, aby se dostavili do autorizovaného servisu, kde bude kabelový svazek zkontrolován. Pokud nebude poškozen, bude namontováno ochranné zařízení. Pokud již bude kabelový svazek poškozen, bude opraven a vybaven ochranou. Doba práce potřebná k tomuto úkonu a interní kód nejsou v době vydání tohoto článku známy.

Mazda měla v nedávné době několik dalších svolávacích akcí – viz odkazy níže.


Kam dál?

Zdroj: autoservicepraxis.deTip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)