Máte Mercedesa? Raději ho nechte doma, radí automobilka


Automobilka Mercedes-Benz musí kvůli riziku požáru svolat téměř 850 000 aut. Pro opravu postižených vozů však chybí potřebné díly a proto je podle německého výrobce potřeba omezit jejich používání na nezbytně nutnou míru.

O tom, že Mercedes-Benz svolá do servisů po celém světě stovky tisíc aut jsme psali už v půlce listopadu. Podle informací z německých médií by mohlo kvůli netěsnosti čerpadla chladicí kapaliny dojít k požáru vozidla. Spolkový úřad pro motorovou dopravu (KBA) ale ve svém protokolu 011352 uvádí, že „V důsledku vadného přepínacího ventilu recirkulace výfukových plynů může dojít ke zvýšenému nebezpečí požáru.“Ať už je příčinou rizika požáru čerpadlo nebo ventil, Mercedes nemá v současné době potřebné díly k dispozici, takže jejich výměna bude moci být zřejmě zahájena až v polovině ledna nebo ještě později.

Podle KBA se závada může objevit u Mercedesů třídy C, E, G a S, stejně jako modelové řady CLS, GLC, GLE a GLS. Dotčená vozidla byla vyrobena v období od ledna 2017 do října 2021 a jsou vybavena vznětovým čtyřválcem OM654, nebo vznětovým šestiválcem OM656.

Automobilka pro agenturu DPA uvedla, že do provedení opravy by se auto, kterého se svolávací akce týká, mělo provozovat se zvýšenou opatrností a jeho používání by mělo být omezeno na nezbytné minimum.


Kam dál?

Zdroj: dpa-international.comTip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)