Riziko požáru u téměř 850.000 dieselových Mercedesů kvůli vadnému EGR ventilu


Mercedes-Benz svolává celosvětově 848 517 vozů třídy C, E, G a S, stejně jako modelové řady CLS, GLC, GLE a GLS. Dotčená vozidla byla vyrobena v období od ledna 2017 do října 2021 a jsou vybavena vznětovým motorem.

Důvodem opatření je vadný elektrický přepínací ventil v recirkulaci výfukových plynů. Podle informací z tisku se může dostat chladicí kapalina do vakuového okruhu a přijít s ventilem do kontaktu. Kvůli možným elektrochemickým reakcím a rostoucí teplotě součástek hrozí nebezpečí požáru.Německý Spolkový úřad pro motorovou dopravu (KBA) upozorňuje na nebezpečí požáru, avšak ve své databázi svolávacích akcí uvádí pouze problém s recirkulaci výfukových plynů. O chladicí kapalině ve vakuovém okruhu se protokol KBA s číslem 011352 nezmiňuje.

V autorizovaném servisu bude provedena aktualizace softwaru a výměna vadného spínacího ventilu. Mercedes-Benz uvádí tuto svolávací akci pod interním označením „2090008“.Zdroj: KBA-Referenznummer: 011352


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)