Vadná ruční brzda u Mitsubishi; riziko požáru u Suzuki a Lamborghini (týden 15/21)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Mitsubishi ASX, Outlander – parkovací brzda
– Lamborghini, Suzuki – riziko požáru
– Mercedes A-Class, CLA – Isofix


Čtyři svolávací akce pro šest modelů čtyř značek byly vyhlášeny přes Rapex v 15. týdnu 2021. Po jedné akci mají značky Lamborghini, Mercedes-Benz, Mitsubishi a Suzuki.

Antikorozní povrch hřídele parkovací brzdy se může odlupovat u Mitsubishi ASX modelového roku 2015, stejne jako u většího SUV Outlander a Outlander PHEV modelového roku 2016. To by umožnilo pronikání vody a rezivění hřídele, která by se mohla zaseknout a způsobit snížení účinnosti parkovací brzdy.

Suzuki Ignis vyrobené v období 1. 7. 2020 – 30. 10. 2020 mohou mít špatně přivařenou odvzdušňovací trubku palivové nádrže. Při úplném naplnění nádrže by mohlo unikat palivo, což zvyšuje riziko požáru.

Požár hrozí i u více než 10 tisíc SUV Lamborghini Urus vyrobených od července 2017 do července 2020. Kvůli špatně namontované rychlospojce na přívodním palivovém potrubí může dojít k úniku paliva.Zhruba 2.800 Mercedesů třídy A a CLA může chybět pravý držák na pravém zadním sedadle určený k připevnění dětské sedačky ke kotevnímu bodu ISOFIX.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.


Další nové články:


Svolávací akce 15. týdne 2021

Make, Model (years)Problem
Lamborghini Urus (2017 – 2020)Kvůli špatně namontované rychlospojce na přívodním palivovém potrubí může dojít k úniku paliva.
Mercedes-Benz A-Class (2020)Pravý držák určený k připevnění dětské sedačky ke kotevnímu bodu ISOFIX může chybět.
Mercedes-Benz CLA (2020)Pravý držák určený k připevnění dětské sedačky ke kotevnímu bodu ISOFIX může chybět.
Mitsubishi ASX (2014 – 2015)Antikorozní povrch hřídele zadní parkovací brzdy se může odlupovat.
Mitsubishi Outlander (2015 – 2016)Antikorozní povrch hřídele zadní parkovací brzdy se může odlupovat.
Suzuki Ignis (2020)Odvzdušňovací trubka nemusí být správně přivařena k palivové nádrži.

-rb-


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)