Mercedes-Benz – časté závady

Nejčastější závady Mercedes-Benz

Závady odstraňované při svolávacích akcích Mercedes-Benz většinou nevypovídají příliš o spolehlivosti toho kterého vozu. I často svolávaný model může být dobrou volbou a platit to může i naopak. O svolávacích akcích a spolehlivosti píšeme v jiném článku.

Je ale dobré vědět, kvůli jaké závadě a kdy svolávala ta která automobilka nejčastěji. Minimálně proto, abyste se při koupi vozu z druhé ruky zajímali i o to, zda byla ohlášená závada předchozím majitelem odstraněna. Často se stane, že problematické auto zůstane po svolávačce neopravené, protože se o ní majitel nedozví, nebo svolávací dopis ignoruje.


Závady Mercedes-Benz podle modelů


Tip: Znáte rok výroby vašeho auta? V techničáku ho nenajdete


Svolávačky Mercedes-Benz

Mercedes-Benz-AMG-GT-kryt-naboje-kola
20. 2. 2021

Západky krytů nábojů kol nemusí být schopny odolat namáhání během jízdy. V důsledku toho by se mohly … .

Mercedes-Benz-GLC-led-svetlomety
14. 2. 2021

Vícepaprskové LED světlomety nemusely být nastaveny v souladu se specifikacemi. Mohl by se tím výrazně snížit dosah … .

mercedes-benz-sprinter-brzdove-hadice
14. 2. 2021

Kvůli výrobní vadě a možnému stárnutí materiálu může z brzdové hadice unikat brzdová kapalina. V důsledku toho … .

Pokud máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)