Mercedes-Benz GLK – časté závady

Nejčastější závady Mercedes-Benz GLK

Některé závady se projeví až po mnoha letech provozu, jiné často souvisejí s konstrukčním řešením a donutí výrobce k vyhlášení svolávací akce. V následujícím přehledu najdete nejčastější závady Mercedesu GLK, kvůli kterým tento model svolávala automobilka Mercedes-Benz prostřednictvím výstražného systému EU Rapex.

Pokud je porucha včas odstraněna, nemusí mít vliv na celkovou spolehlivost modelu Mercedes-Benz GLK. Často ale zůstane závada neodstraněná, protože se majitel o svolávací akci nedozví, nebo výzvu výrobce ignoruje.

Dobrá zpráva je, že automobilky většinou poskytují pro odstranění takovýchto závad neomezený čas a provádějí je zdarma. Zkontrolujte si, jestli byly na vašem Mercedesu GLK všechny závady z případných svolávaček opraveny. Jak na to, radíme na speciální stránce.


Tip: Znáte rok výroby vašeho auta? V techničáku ho nenajdete


Problémy Mercedes-Benz GLK

Mercedes-Benz-GLK-airbag-takata
21. 9. 2020

Airbagy řidiče a spolujezdce od společnosti Takata, namontované ve vozidlech s inflátory s dusičnanem amonným bez vysoušecích … .

mercedes-benz-glk-2014-recall
8. 12. 2017

Sloupek řízení není dostatečně uzemněn. V důsledku elektrostatického výboje může dojít k samovolné aktivaci airbagu řidiče a … .

mercedes-benz-glk-class-2013-recall
29. 4. 2017

Spojka řízení nemusela být přišroubována správným utahovacím momentem. V důsledku toho se může uvolnit od hřídele volantu … .

Pokud máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla

Tip: TÜV Report 2022


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)