Mercedes-Benz – časté závady

Nejčastější závady Mercedes-Benz

Závady odstraňované při svolávacích akcích Mercedes-Benz většinou nevypovídají příliš o spolehlivosti toho kterého vozu. I často svolávaný model může být dobrou volbou a platit to může i naopak. O svolávacích akcích a spolehlivosti píšeme v jiném článku.

Je ale dobré vědět, kvůli jaké závadě a kdy svolávala ta která automobilka nejčastěji. Minimálně proto, abyste se při koupi vozu z druhé ruky zajímali i o to, zda byla ohlášená závada předchozím majitelem odstraněna. Často se stane, že problematické auto zůstane po svolávačce neopravené, protože se o ní majitel nedozví, nebo svolávací dopis ignoruje.


Závady Mercedes-Benz podle modelů


Tip: Znáte rok výroby vašeho auta? V techničáku ho nenajdete


Svolávačky Mercedes-Benz

Mercedes-Benz-EQS-2021-stresni-okno
25. 4. 2022

Polykarbonátový panel mezi čelním sklem a panoramatickým střešním oknem nemusí být správně připevněn k vozidlu. V důsledku … .

Mercedes-Benz-S-Class-2021-zadni-naprava
25. 4. 2022

Nesprávné svaření zadní nápravy může způsobit uvolnění axiální tyče z držáku zadní nápravy. V reakci na změnu … .

Mercedes-Benz-Sprinter-2021-pojistka-rizeni
18. 4. 2022

Při montáži mohlo dojít k záměně kabelového svazku generátoru s kabelovým svazkem elektrického řízení. V důsledku toho … .

Pokud máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidlaTip: TÜV Report 2022


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)