Seat svolává model Leon a Cupra Leon kvůli riziku zranění (týden 39/22)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Seat Leon, Cupra Leon – zranění
– Peugeot 508, 3008 – riziko požáru
– Land Rover Range Rover – riziko požáru


Pět svolávacích akcí pro šest modelů pěti značek bylo vyhlášeno přes Rapex v 39. týdnu 2022.

Po jedné svolávačce mají značky Cupra, DS, Land Rover, Peugeot a Seat– viz tabulka na konci článku.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

V případě nehody hrozí, že náklad v zavazadlovém prostoru bude vymrštěn dopředu na dělicí příčku a způsobí oddělení jejího držáku, což zvyšuje riziko zranění cestujících u 11.110 vozů modelové řady Seat Leon a Cupra Leon vyrobených od října 2020 do června 2022.Peugeot svolává modely 508 a 3008 vyrobené od října do prosince 2019. Vysokonapěťová baterie má nesoulad napětí článků, což by mohlo způsobit požár. Stejnou závadu hlásí i automobilka DS u modelu DS7 Crossback.

Některé Range Rovery s datem výroby 23. 9. 2020 – 7. 6. 2022 mohou mít špatně utažené spojení rámu filtru pevných částic. V takovém případě mohou horké výfukové plyny unikat pod vozidlo nebo pod motorový prostor, což může poškodit součásti motoru a zvýšit riziko požáru.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 39. týdne 2022

Make, Model (years)Problem
Cupra Leon (2020 – 2022)V případě nehody hrozí, že náklad v zavazadlovém prostoru bude vymrštěn dopředu na dělicí příčku.
DS7 Crossback (2019)Vysokonapěťová baterie má nesoulad napětí článků. To by mohlo způsobit požár.
Land Rover Range Rover (2020 – 2022)Možnost úniku výfukových plynů.
Peugeot 3008 (2019)Vysokonapěťová baterie má nesoulad napětí článků. To by mohlo způsobit požár.
Peugeot 508 (2019)Vysokonapěťová baterie má nesoulad napětí článků. To by mohlo způsobit požár.
Seat Leon (2020 – 2022)V případě nehody hrozí, že náklad v zavazadlovém prostoru bude vymrštěn dopředu na dělicí příčku.

Kam dál?Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)