U 14 097 SUV Karoq a Kodiaq může prasknout brzdový pedál. Závadu hlásí i VW, Seat a Audi


Audi, Seat, Škoda a VW svolávají celosvětově více než 60 tisíc vozů modelového roku 2020 s automatickou převodovkou. Důvodem je špatně přivařená nášlapná destička brzdového pedálu.

Na sklonku minulého roku se objevila svolávací akce pro zhruba 38 000 modelů VW Golf, Tiguan, Touran a T-Roc, u nichž se deska pedálu, o kterou se při brzdění opírá noha řidiče, může za určitých okolností deformovat nebo dokonce oddělit – viz odkaz na náš článek níže.Nyní se ukazuje, že problém bude rozsáhlejší a postiženo může být celkem 63 328 vozů značek Audi, Seat, Škoda a Volkswagen modelového roku 2020 vybavených automatickou převodovkou DSG. Podle německého Spolkového úřadu pro motorovou dopravu (KBA) je na vině vadný svařovaný spoj. V rámci svolávačky může být v případě potřeby v autorizovaném servisu vyměněn celý brzdový pedál. Podle vyjádření výrobců nejsou v souvislosti s touto závadou dosud známy žádné škody ani nehody.U Audi se svolávačka celosvětově týká 7 389 modelů Q2 a Q3, u Seatu 3 723 modelů Ateca a Tarraco. Škoda Auto musí svolat 14 097 zákazníků, kteří si koupili SUV Karoq a Kodiaq.

1 700 postižených škodovek je registrováno v Česku. „Pokud zákazník dorazí do servisu, tak servis zkontroluje, zdali byl svár proveden správně. A v případě, že objeví nesprávné provedení sváru, pedál vymění. V současnosti už byla kontrola provedena u 250 ze zmíněných 1700 vozů,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí automobilky Škoda Auto Pavel Jína.

Interní kódy svolávacích akcí jsou pro jednotlivé automobilky následující:
Audi – 46i7,
Seat- 46i9,
Škoda – 46i5,
VW – 46i6.-rb-

Zdroj: auto-motor-und-sport.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)