Volkswagen svolává tisíce nových aut kvůli problému s brzdovým pedálem


Automobilka Volkswagen svolává některá vozidla současné modelové řady Golf, Tiguan, Touran a T-Roc. Kvůli vadnému sváru se může nášlapná deska brzdového pedálu zdeformovat nebo dokonce oddělit.

Celosvětově je svoláváno asi 38 100 vozidel, přičemž zhruba polovina z nich (17 573) je registrována v Německu. Jedná se o modely Golf, Tiguan, Touran a T-Roc modelového roku 2020 s automatickou převodovkou a levostranným řízením. Jak uvedl mluvčí společnosti, zatím nejsou v souvislosti s touto závadou známy žádné škody ani nehody.

Při interních kontrolách bylo zjištěno, že se deska pedálu, o kterou se při brzdění opírá noha řidiče, může za určitých okolností deformovat nebo dokonce oddělit. „Svoláváme vozidla, abychom pedál zkontrolovali a v případě potřeby ho vyměnili,“ zní oficiální vyjádření z Wolfsburgu. V Česku se akce dotkne 194 vozů. Interní kód svolávací akce je „46i6“.

Není to první svolávačka VW kvůli problému s pedály. Kvůli vadné tlačné tyčce brzdového pedálu svolával Volkswagen letos v květnu modely Passat a Arteon vyrobené od února 2018 do července 2019.

Nejen Volkswagen

Špatně svařený brzdový pedál se v minulosti objevil také u Mercedesu třídy A, u tříkolky Morgan nebo u pickupu Dodge RAM.

-rb-

Zdroj: autoservicepraxis.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)