Střešní boxy Škoda se mohou za jízdy otevřít


Nedostatečná robustnost může způsobit poškození uzamykatelných prvků víka střešního boxu Škoda. Automobilka je proto svolává ke kontrole.

Střešní box by se mohl za jízdy otevřít a část zavazadel by mohla vypadnout na silnici, což by mohlo ohrozit ostatní účastníky silničního provozu.Jedná se o střešní boxy Skoda Roof Box o objemu 400 litrů v černé a stříbrné barvě – typ označení 000 071 175 C (silber) a 000 071 175 D (black). Boxy byly vyrobené v období od 1. června 2021 do 31. ledna 2022. Kód svolávací akce je „6749 Dachbox„. Celosvětově je svoláváno okolo čtyř set boxů, v Česku se jedná o 71 kusů.

„Boxy z této šarže jsou snadno rozpoznatelné podle loga ‚PAJR‘ na plastových krytech zámků. Prosíme zákazníky, aby oslovili svého dealera ŠKODA, který se s nimi dohodne na dalším postupu. Zákazníkům se za případné nepříjemnosti omlouváme,“ uvedl pro Svolávačky.cz Pavel Jína, tiskový mluvčí automobilky Škoda Auto.
skoda-stresni-box-svolavaci-akce


Již dříve stahovala automobilka Škoda ze svého eshopu skládací koloběžky, které se vešly do zavazadlového prostoru modelů Kamiq a Scala. Ukázalo se, že „Rám výrobku může v důsledku nedostatečného proniknutí svaru do kostry koloběžky prasknout. Skládací konstrukce není navíc dostatečně odolná vůči zatížení a může se sklopit, což způsobí pád uživatele a jeho zranění,“ jak jsme psali v článku Škoda Auto stahuje z oběhu své koloběžky.Kam dál?


Zdroj: Rapex Report 19/2022 A12/00733/22Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)