Škoda Auto stahuje z oběhu své koloběžky. Může jim prasknout rám


Automobilka Škoda Auto nabízela svým zákazníkům skládací koloběžku, která se vešla do zavazadlového prostoru modelů Kamiq a Scala.

„V podobě koloběžky Škoda nabízí chytrý a životnímu prostředí šetrný dopravní prostředek, na míru střižený pro použití ve městech: moderní, dynamické a snadno ovladatelné vozidlo posouvá značku Škoda do povědomí cílové skupiny mladých, aktivních lidí s rozvinutým ekologickým cítěním,“ psalo se v tiskové zprávě v květnu tohoto roku.

Jenže se ukázalo, že aktivní lidé s rozvinutým ekologickým cítěním by mohli přijít snadno k úrazu. Koloběžka je totiž více „Simply“ než „Clever“ a na její konstrukci se zřejmě šetřilo na nepravém místě.„Rám výrobku může v důsledku nedostatečného proniknutí svaru do kostry koloběžky prasknout. Skládací konstrukce není navíc dostatečně odolná vůči zatížení a může se sklopit, což způsobí pád uživatele a jeho zranění,“ je uvedeno v protokolu systému Rapex pro nebezpečné výrobky nepotravinářského charakteru, ve kterém se svolávací akce objevila na konci roku 2020. Výrobek také podle něj není v souladu s příslušnou evropskou normou EN 14619.

Rapex Report 52/2020 A12/01837/20

V e-shopu Škoda Auto již koloběžku nekoupíte. O zastavení prodeje a stažení z trhu informovala sama automobilka už na začátku října – viz zde.

Společnost Škoda Auto doporučuje koloběžku dále nepoužívat a kontaktovat zákaznického partnera Škoda.

Nejbližšího dealera Škoda můžete vyhledat na naší speciální stránce: Škoda – autorizované servisy

-rb-


Kam dál?
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)