Svolávací akce pro pneumatiky Continental EcoContact 5


Continental AG svolává 67.128 pneumatik ContiEcoContact 5 v rozměru 235/55 R17 103 H XL.

Společnost se rozhodla pro preventivní akci po nahlášení tří případů náhlého úniku vzduchu, přičemž v jednom případě došlo k menším škodám na majetku. K žádnému zranění osob v souvislosti s touto závadou nedošlo.

Německý výrobce uvádí, že k ojedinělým selháním došlo pouze v případech, kdy byly pneumatiky používány „opakovaně nebo po dlouhou dobu při vysokém zatížení nebo přetížení“. Jedná se o pneumatiky v rozměru 235/55 R17 103 H XL vyrobené v období od 40. týdne roku 2015 do 2. týdne roku 2021. Continental zahájil program dobrovolné výměny pneumatik, „aby se zabránilo potenciálnímu riziku pro řidiče vozidel vybavených těmito pneumatikami“.Defekt pneumatiky se zatím vyskytl pouze u mikrobusů VW Caravelle a Multivan. „Společnost Continental při šetření nezjistila žádný srovnatelný výskyt závady při použití těchto pneumatik na jiných typech vozidel,“ uvádí výrobce. Majitelé vozidel, která byla těmito pneumatikami vybavena ve výrobě, budou informováni přímo výrobcem.

Postižené pneumatiky byly dodány zákazníkům v Rakousku, Belgii, České republice, Dánsku, Německu, Francii, Rumunsku, Itálii, Nizozemsku, Polsku, Portugalsku, Švýcarsku, Španělsku a Spojeném království.

Dotčenou pneumatiku Continental lze identifikovat následovně:

Produktová řada: ContiEcoContact 5, velikost 235/55 R 17 103 H XL
Sériová čísla DOT: CN 7AD72Y 4015 až 0221

Poslední čtyři číslice sériových čísel DOT označují termín, ve kterém byla pneumatiky vyrobena (týden/rok). Dotčené pneumatiky budou vyměněny zdarma. Nejsou ovlivněny žádné jiné velikosti pneumatik, výrobní období nebo produktové řady.Kam dál?

Zdroj: rubbernews.com, tisková zpráva ContinentalTip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)