Svolávací akce pro Fiat 500, Doblo, Scudo a Ulysse (týden 43/23)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Fiat 500 – kulový čep
– Fiat Doblo – pneumatiky
– Fiat Scudo a Ulysse – vstříkování AdBlue


Přehled svolávacích akcí z 43. týdne 2023

Šest svolávacích akcí pro 10 modelů čtyř značek bylo vyhlášeno přes Rapex ve 43. týdnu 2023. Další dvě akce zveřejnil německý Úřad pro motorová vozidla (KBA).

Fiat vyhlásil v tomto týdnu tři svolávačky, po jedné akci mají tento týden v Rapexu značky Citroen, Opel a Peugeot.

Přes KBA svolávají automobilky Land Rover a Renault.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Tři svolávačky Fiatu

Přes pět tisíc Fiatů 500 vyrobených od dubna do září 2023 může mít vadný kulový kloub předního kola, což může vést ke ztrátě kontroly nad vozidlem. U Fiatů Doblo z období výroby 3. 10. 2022 – 15. 3. 2023 je maximální zatížení pneumatik namontovaných z výroby nižší, než maximální povolená hmotnost na zadní nápravě. Přetížení pneumatik může vést k jejich poškození. Dodávky Fiat Scudo a Ulysse jsou znovu svolávány kvůli závadě na vstřikování močoviny. Pokud k ní dojde, řidič o ní nebude informován, protože se nerosvítí příslušná kontrolka.

Problémy s AdBlue u francouzských dodávek

Stejně jako dodávky Fiatu jsou už potřetí svolávány i další příbuzné modely automobilek Citroen, Opel a Peugeot – viz tabulka níže. O problémech Stellantisu s močovinou jsme psali už v červenci v článku Peugeot a Citroen mají problémy s AdBlue, spotřebitelské organizace žádají prošetření a ochranu peněz zákazníků.

Podrobnosti ke svolávacím akcím Rapex z tohoto týdne najdete v tabulce níže, další svolávačky KBA na našem webu car-recalls.eu.

O čem jsme psali před týdnem?

O čem jsme psali před rokem?Svolávací akce Rapex v 43. týdnu 2023

Make, Model (years)Problem
Citroen Jumpy (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky, pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Citroen Spacetourer (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky, pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Fiat 500 (2023)Mohlo by dojít k uvolnění kulového kloubu předního kola, což může vést ke ztrátě kontroly nad vozidlem.
Fiat Doblo (2022 – 2023)Maximální zatížení pneumatik namontovaných z výroby je nižší, než maximální povolená hmotnost.
Fiat Scudo (2021 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky, pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Fiat Ulysse (2021 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky, pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Opel Vivaro (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky, pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Opel Zafira (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky, pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Peugeot Expert (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky, pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Peugeot Traveller (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky, pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.

Kam dál?

Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)