Svolávací akce Peugeot kvůli riziku otevření dveří a požáru


Zvýšené riziko požáru a možné otevření dveří jsou důvody ke svolávací akci pro více než 40 000 vozů Peugeot 208 a 308.

Více než 31 000 Peugeotů 208 může mít nainstalované palivové potrubí, které by se mohlo poškodit kontaktem s jinými součástmi. U aut vyrobených v období od 5. srpna do 23. listopadu 2021, by tak mohlo dojít k úniku paliva a s tím souvisejícím zvýšeným rizikem požáru.U 13 535 vozů Peugeot 308 by se mohly za jízdy otevřít dveře. Jedná se o auta z výrobního období od 22. února 2021 do 18. ledna 2022. „Vadné posuvné díly na vnějších klikách dveří by mohly způsobit, že se dveře správně nezavřou,“ potvrdila mluvčí německého zastoupení skupiny Stellantis webu kfz-rueckrufe.de.

Stejný problém se týká také 249 vozů Opel Astra, které opustily továrnu v období od 28. října 2021 do 27. ledna 2022.


Kam dál?


Zdroj: kfz-rueckrufe.de


Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)