Svolávací akce Škoda pro motory 1.2 TSI a 1.6 MPI


Automobilka Škoda Auto svolává 2.784 vozů vybavených motory 1.2 TSI a 1.6 MPI. Svolávací akce s označením 15H4 se týká modelů Fabia, Octavia, Rapid a Yeti.

U vozů s motorem 1.2 TSI a 1.6 MPI se mohou povolit šrouby skříně přestavovače vačkové hřídele a v důsledku toho může prasknout řemenice. Nastavovač vačkového hřídele a nastavovací ventil vačkového hřídele je nutno vyměnit.

Závada se nejprve projeví kolísáním otáček motoru, případně abnormálním hlukem z motorového prostoru. Pokud již došlo k poškození řemenice, motor nemusí nastartovat a uniká z něj olej.

V autorizovaném servisu Škoda by měl být nejprve zkontrolován motor z hlediska poškození. Další fází je kontrola stavu rozvodového řemene a napínáku. Zkontrolována bude i těsnost olejového těsnění vačkového hřídele a veškeré poškozené komponenty budou zdarma vyměněny.O závadě se ví už od května 2015 a oprava mohla být prováděna pouze u vozidel, které jezdily na pravidelný servis do autorizovaných dílen (ne všichni tam jezdí a ani nemusí). Teprve v srpnu 2018 byla vyhlášena oficiální svolávací akce.

Kód svolávací akce:

  • 15H4

Dotčené motory:

  • 1.2 TSi (CJZB) 2013 – 2015
  • 1.6 (CWVA) od roku 2014

Dotčené modely:


Již dříve jsme informovali o stejné závadě u modelů Volkswagen Golf, Volkswagen Polo a Volkswagen Beetle.

-rb-


Co by měl udělat majitel?


Kam dál?

Ilustrační foto Autobible.czTip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)