Svolávací akce Subaru pro téměř půl milionu aut kvůli vadné parkovací brzdě (týden 35/23)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Subaru – parkovací brzda
– Land Rover Range Rover – airbag
– Toyota Yaris – špatně utažená kola


Přehled svolávacích akcí z 35. týdne 2023

Tři svolávací akce pro osm modelů tří značek byly vyhlášeny přes Rapex v 35. týdnu 2023. Další tři akce zveřejnil německý Úřad pro motorová vozidla (KBA).

Po jedné svolávačce mají v Rapexu značky Land Rover, Subaru a Toyota.

Přes KBA svolávají automobilky Jeep, Porsche a Toyota.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Parkovací brzda Subaru

Téměř půl milionu (496.830) vozů Subaru může mít problém s elektronickou parkovací brzdou (EPB). Může se stát, že se zaparkované vozidlo rozjede a hrozí tak nebezpečí nehody. Dotčené mohou být modely Legacy, Outback, Levorg, WRX, Impreza a XV.

Podrobnosti k dalším svolávacím akcím Rapex z tohoto týdne najdete v tabulce níže, další svolávačky KBA na našem webu car-recalls.eu.

O čem jsme psali před týdnem?

O čem jsme psali před rokem?Svolávací akce Rapex v 35. týdnu 2023

Make, Model (years)Problem
Land Rover Range Rover (2006 – 2012)Hnací plyn v airbagu spolujezdce se může vlivem vysoké vlhkosti a kolísání teplot znehodnotit.
Subaru Impreza (2017 – 2019)Elektronická parkovací brzda (EPB) nemusí fungovat správně.
Subaru Legacy (2015 – 2018)Elektronická parkovací brzda (EPB) nemusí fungovat správně.
Subaru Levorg (2015 – 2018)Elektronická parkovací brzda (EPB) nemusí fungovat správně.
Subaru Outback (2015 – 2018)Elektronická parkovací brzda (EPB) nemusí fungovat správně.
Subaru WRX (2015 – 2018)Elektronická parkovací brzda (EPB) nemusí fungovat správně.
Subaru XV (2017 – 2019)Elektronická parkovací brzda (EPB) nemusí fungovat správně.
Toyota Yaris (2023)Matice na kolech namontovaných z výroby na pravé straně vozu nemusí být řádně dotaženy.

Kam dál?

Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)