U VW Caddy může prasknout rameno, u Mercedesu GLS zámek sedadla (týden 49/22)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Volkswagen Caddy – příčné rameno
– Mercedes-Benz GLS – blokovací mechanismus sedadla
– BMW 2 Active Tourer – zámek dveří


Tři svolávací akce pro tři modely tří značek byly vyhlášeny přes Rapex ve 49. týdnu 2022.

Po jedné akci mají značky BMW, Mercedes-Benz a Volkswagen – viz tabulka na konci článku.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Na příčném závěsném rameni Volkswagenů Caddy vyrobených od dubna 2021 do července 2022 mohou chybět sváry a může dojít k jeho nesprávnému fungování. U více než šesti tisíc aut se může vychýlit kolo do strany, což velmi ztíží řízení a zvyšuje riziko nehody.Třetí řada sedadel může být špatně zajištěna u více než 130 tisíc Mercedesů GLS s datem výroby od listopadu 2017 do července 2022. Blokovací mechanismus může selhat, což v případě nehody zvyšuje riziko zranění.

Při bočním nárazu se mohou samovolně otevřít dveře u necelých dvou stovek vozů BMW 2 Active Tourer vyrobených od července do září 2022. To zvyšuje riziko zranění cestujících v případě opakovaného nárazu nebo následného převrácení.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 49. týdne 2022

Make, Model (years)Problem
BMW 2 Active Tourer (2022)V případě bočního nárazu se dveře mohou samovolně otevřít.
Mercedes-Benz GLS (2017 – 2022)Blokovací mechanismus třetí řady sedadel může selhat.
Volkswagen Caddy (2021 – 2022)Řídicí rameno kola může být vadné a může dojít k jeho nesprávnému fungování.

Kam dál?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)