Bentley má stejný problém se zadní nápravou jako Audi a VW (týden 30/21)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Bentley Bentayga – matice zadní nápravy
– Ferrari – Systém „Stop & Start“
– Mercedes Vito – rameno nápravy
– Renault Master – parkovací brzda


Pět svolávacích akcí pro sedm modelů pěti značek bylo vyhlášeno přes Rapex ve 30. týdnu 2021.

Po jedné akci mají značky Audi, Bentley, Ferrari, Mercedes-Benz a Renault.

V polovině července jsme psali o svolávací akci pro devět modelů Audi a Volkswagen Tiguan kvůli možnému prasknutí matice na excentrickém šroubu příčného ramene zadní nápravy. Tento týden je ze stejného důvodu svoláván i Bentley Bentayga.

Systém „Stop & Start“ se nemusí při nastartování vozidla aktivovat u dvou modelů Ferrari z let 2017 – 2021. U zhruba 150 Mercedesů třídy V a Vito může dojít kvůli nedostatečnému svaření k prasknutí příčného ramene nápravy. U dodávek Renault Master vyrobených v únoru 2021 může být zhoršená funkčnost parkovací brzdy kvůli závadě na pravém zadním třmenu. Do řídící jednotky Audi A8 a S8 může pronikat vlhkost.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 30. týdne 2021

Make, Model (years)Problem
Audi A8 (2018 – 2020)Do řídicí jednotky motoru může vnikat vlhkost.
Audi S8 (2018 – 2020)Do řídicí jednotky motoru může vnikat vlhkost.
Bentley Bentayga (2020)Matice excentrického šroubu na spodním rameni zadní nápravy může vlivem koroze prasknout.
Ferrari 812 Superfast (2017 – 2021)Systém „Stop & Start“ se nemusí při nastartování vozidla aktivovat.
Ferrari Portofino (2017 – 2021)Systém „Stop & Start“ se nemusí při nastartování vozidla aktivovat.
Mercedes-Benz V-Class / Vito (2019)Kvůli nedostatečnému svaření může dojít k prasknutí příčného ramene nápravy.
Renault Master III (2021)Funkčnost parkovací brzdy může být zhoršena v důsledku závady na pravém zadním třmenu.

-rb-


Kam dál?Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)