BMW svolává dalších 26 tisíc plug-in hybridů (PHEV) kvůli riziku požáru


Problémy s vysokonapěťovou baterií v plug-in hybridních vozidlech (PHEV) přiměly BMW Group k již druhé svolávací akci.

Nová kampaň s interními kódy „0061650500“ (řada BMW PHEV), „0061660500“ (Mini Countryman) a „0061670500“ (BMW i8) se týká celosvětově 26 700 vozidel, z nichž je v současnosti asi třetina již v rukou zákazníků. „V závislosti na zemi se nemusí akce týkat všech těchto modelů,“ uvedla pro server kfz-rueckrufe.de mluvčí BMW Group.

V Německu bude svoláno do autorizované dílny téměř 1 800 z celkových 5 300 prodaných vozů. Ostatní by se z důvodu zastavení dodávek neměly k zákazníkům dostat. Stejně jako v případě první svolávačky pro 4500 modelů PHEV – psali jsme zde – může dojít ke zkratu v článcích baterie. Mluvčí toto riziko odůvodnila „nečistotami během výrobním procesu“. Interní kontroly automobilky totiž odhalily, že sváry na vysokonapěťové baterii nebyly během výroby úplně očištěny.

„V případě České republiky se bavíme celkem o šesti desítkách vozů. V drtivé míře se jedná o vozy, které jsou ještě u dealerů a nebyly dodány zákazníkům,“ uvedl na dotaz webu Svolávačky.cz Corporate Communications Manager BMW Group ČR David Haidinger.V posledních několika týdnech byly hlášeny tři požáry hybridních BMW v německých městech Herne a Erfurt a v rakouském Salzburku. Zatím však nebylo oficiálně potvrzeno, že příčinou požáru byl zmiňovaný problém. „Komplexní analýzy poškozených vozidel dosud nebyly dokončeny,“ uvedla mluvčí. Podle dostupných informací však k poškození došlo vždy během nabíjení vozu.

Externí nabíjení kabelem je zakázáno

Za dodržení určitých pokynů je možné vozidlo podle výrobce nadále používat. Majitelé hybridních BMW PHEV by měli v ovládacím menu nastavit úroveň nabití baterie na maximálně 30 procent. „Žádáme vás, abyste vozidlo nenabíjeli kabelem z externího zdroje, dokud nebude k dispozici servisní opatření,“ píše také BMW majitelům. Podle mluvčí má BMW za cíl zajistit opravu všech vozů do konce tohoto měsíce.

Ford nabízí poukázky na palivo

U Fordu, který řeší podobný problém s modelem Kuga PHEVpsali jsme zde, bude náprava provedena s větším časovým odstupem. Ford hovoří spíše o horizontu měsíců, než týdnů. Majitelům problematických vozů, kteří nemohou využívat hybridní pohon a jezdí proto čistě na klasické palivo, slíbil Ford poukázky kvůli očekávaným dodatečným výdajům na čerpací stanici. Píšeme o tom v článku Ford se ve videu omlouvá za problémy s hybridem Kuga PHEV a vyplácí příspěvek na benzín. I v Česku.


-rb-

Zdroj: focus.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)