Některá BMW řady 7 a i7 mají špatně svařená přední sedadla (týden 36/23)


Svolávací akce tohoto týdne:
– BMW 7 a i7 – přední sedadla
– Polestar – ložisko zavěšení
– Dodávky Stellantis – vstřikování AdBlue


Přehled svolávacích akcí z 36. týdne 2023

Tři svolávací akce pro 11 modelů šesti značek byly vyhlášeny přes Rapex v 36. týdnu 2023. Dalších sedm akcí zveřejnil německý Úřad pro motorová vozidla (KBA).

Po jedné svolávačce mají v Rapexu značky BMW, Citroen, Fiat, Opel, Peugeot a Polestar.

Přes KBA svolávají automobilky Audi, Chrysler, Ford, Land Rover, Nissan a Toyota.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Přední sedadlo u BMW

Svaření konstrukce předního sedadla je vadné u 1.357 limuzín BMW řady 7 a BMW i7 vyrobených od září 2022 do ledna 2023. V případě nehody může daný spoj selhat a ohrozit záchytný systém, což zvyšuje riziko zranění.

U 236 elektromobilů Polestar 2 vyrobených na konci prosince 2022 může dojít k uvolnění ložiska předního zavěšení kola, což může ovlivnit ovladatelnost vozidla a způsobit riziko nehody.

Svolávací akce pro dodávky Stellantis je rozšířením dřívější svolávačky, o které jsme psali v článku Stellantis svolává přes milion aut značek Citroen, DS, Fiat, Opel a Peugeot.

Podrobnosti ke svolávacím akcím Rapex z tohoto týdne najdete v tabulce níže, další svolávačky KBA na našem webu car-recalls.eu.

O čem jsme psali před týdnem?

O čem jsme psali před rokem?Svolávací akce Rapex v 36. týdnu 2023

Make, Model (years)Problem
BMW řady 7 (2022 – 2023)Svaření konstrukce předního sedadla je vadné.
BMW i7 (2022 – 2023)Svaření konstrukce předního sedadla je vadné.
Citroen Jumpy (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky poruchy (MIL), pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Citroen Spacetourer (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky poruchy (MIL), pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Fiat Scudo (2021 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky poruchy (MIL), pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Fiat Ulysse (2021 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky poruchy (MIL), pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Opel Vivaro (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky poruchy (MIL), pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Opel Zafira (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky poruchy (MIL), pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Peugeot Expert (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky poruchy (MIL), pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Peugeot Traveller (2020 – 2022)Chyba softwaru v řídicí jednotce motoru zabraňuje rozsvícení kontrolky poruchy (MIL), pokud přestane fungovat vstřikovač močoviny.
Polestar 2 (2022)Může dojít k uvolnění ložiska předního zavěšení kola.

Kam dál?
Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)